biyo emilebilir implant
biyo emilebilir implant

Biyo Emilebilir İmplant

Grandus® PolyTe serisi implantları, çeşitli biyoemilebilir sağlık hizmetleri çözümleri sunar. PolyTe serisinin tüm ürünleri PLGA’dan yapılmıştır. Poli L-laktit-ko-glikolit kopolimer, tıbbi kullanımda uzun bir geçmişe sahiptir ve PLGA’nın yapı taşları olan monomerler, memeli hücrelerindeki normal kimyanın bir parçasıdır. PLGA, yararlı özellikleri nedeniyle tıbbi alanda uzun zamandır kullanılmaktadır: insan vücudundaki suyla reaksiyona girdiğinde yavaş yavaş bozunur, yapı taşlarına geri döner ve sonunda karbondioksit ve suya dönüşür, bunlar daha sonra ekshale edilir ve atılır. PolyTe  implantlar vücutta yaklaşık iki yılda tamamen çözünür. Bu, implantların çıkarılması için ameliyat ihtiyacını ortadan kaldırır ve bu da hastanın ihtiyaç duyduğu kaynakları ve acı çekmesini azaltır. PolyTe serisi implantlar herhangi bir metal içermediğinden, X-RAY veya MR taramadaki bozulma riski ortadan kalkar ve bu da daha hassas görüntülemeye yol açar.

Biyo Emilebilir Kompresyon Kortikal Vida

Grandus® PolyTe biyo vida ailesi kırıkların ve osteotomilerin sabitlenmesi için tamamen yivli  vida çözümleri sunmaktadır. Fusion Compressi teknolojisi sayesinde vida ile yapılan sabitlemeler en az 20 hafta mukavemetini korumaktadır. Grandus PolyTe biyo emilebilir vidalar üstün düzeyde dayanıklı oldukları için kemiğin bütün mekanik hareketlerine uygundur. Kemik iyileştikçe vidalar erimeye başlar ve yerini kemiğe bırakır. Tamamen  AO standartlarına uygundur. Metal vidalar ve diğer rakip ürünlere bakıldığında Grandus® PolyTe biyo vidaların kullanımı çok daha kolaydır.

Grandus PolyTe Biyo Emilebilir Pin

Grandus PolyTe biyo emilebilir ailesi çok yönlü kullanılabilen pinlerden oluşur. Üst ve Alt Ekstremite kırıkları, osteochondral kusurlar, bunyonlar ve osteotomiler gibi bir çok çeşitli endikasyonlar için endikedir. Grandus PolyTe biyo emilebilir pinler metal implantlara kıyasla bir çok avantaj sunan PLGA’dan yapılma yeni nesil bir fiksasyon çözümdür. Teknolojik yapısı sayesinde rotasyona izin vermez ve yerinde kalmasını sağlar. Artroskopik kullanıma uygundur.

Biyo Emilebilir Kanüllü Kompresyon Vida

Grandus® PolyTe kanüllü  biyo vida ailesi kırıkların ve osteotomilerin sabitlenmesi için tamamen yivli ve kısmen yivli kanüllü vida çözümleri sunmaktadır. Fusion Compressin™ teknolojisi sayesinde vida ile yapılan sabitlemeler  en az 20  hafta mukavemetini korumaktadır. Grandus® PolyTe biyo emilebilir vidalar üstün düzeyde dayanıklı oldukları için kemiğin bütün mekanik hareketlerine uygundur. Kemik iyileştikçe vidalar erimeye başlar ve yerini kemiğe bırakır. Tamamen AO standartlarına uygundur. Metal vidalar ve diğer rakip ürünlere bakıldığında Grandus®  PolyTe biyo vidaların kullanımı çok daha kolaydır.

Biyo Emilebilir Başsız Kanüllü Kompresyon Vida

Grandus® PolyTe kanüllü kompresyon biyo vida ailesi kırıkların ve osteotomilerin sabitlenmesi için tamamen yivli ve başsız kanüllü vida çözümleri sunmaktadır. Fusion Compressin™ teknolojisi sayesinde vida ile yapılan sabitlemeler  en az 20  hafta mukavemetini korumaktadır. Grandus®  PolyTe biyo emilebilir vidalar üstün düzeyde dayanıklı oldukları için kemiğin bütün mekanik hareketlerine uygundur. Kemik iyileştikçe vidalar erimeye başlar ve yerini kemiğe bırakır. Tamamen AO standartlarına uygundur. Metal vidalar ve diğer rakip ürünlere bakıldığında Grandus® PolyTe biyo vidaların kullanımı çok daha kolaydır.

Biyo Emilebilir İnterferans Vida

GRANDUS PolyTe Biyo interferans vida sistemi çapraz bağ rekonstrüksiyonu operasyonları sırasında yumuşak doku greftlerinin veya kemik-tendon greftlerinin tibiaya ve/veya femura bağlanması amacı ile kullanılır. Sabitlenen tendonlar kemik kalitesine bağlı olarak yaklaşık 45 gün içerisinde osteoblast hücrelerinin füzyona uğraması sonucunda kaynarlar. Kaynama sonrası vidalar vücut içerisinde emilerek ikinci bir cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın kendi kendine doku içerisinde emilir ve vücuttan atılır.PLA ve PGA polimerlerinden oluşan poliester yapıdaki PLGA kopolimeri özellikleri dünyada en iyi tanımlanmış biyo materyaldir.

Biyo TCP İnterferans Vida

Grandus® PolyTe TCP Biyo interferans vida sistemi çapraz bağ rekonstrüksiyonu operasyonları sırasında yumuşak doku greftlerinin veya kemik-tendon greftlerinin tibiaya ve/veya femura bağlanması amacı ile kullanılır. Sabitlenen tendonlar kemik kalitesine bağlı olarak yaklaşık 45 gün içerisinde osteoblast hücrelerinin füzyona uğraması sonucunda kaynarlar. Kaynama sonrası vidalar vücut içerisinde emilerek ikinci bir cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın kendi kendine doku içerisinde emilir ve vücuttan atılır.

 

Gradnus® PolyTe Biyo TCP İnterferans vidaların yiv profili, yerleştirme sırasında greft ihlalini korumak için yuvarlaktır, ancak uygun çekme mukavemeti verecek kadar yüksektir. Tasarım yumuşak doku greftine zarar vermeden homojen temas basıncı sağlar. Gradnus® PolyTe TCP biyokompozit vidası, trikalsiyum fosfat (TCP) ile karıştırılmış biyoemilebilir kendinden takviyeli poli (L-laktit-ko-glikolid) (PLGA) ‘den yapılmıştır. trikalsiyum fosfatın bir osteokondüktif seramik olduğu bilinmektedir ve doğal kemik bileşenleriyle mükemmel biyouyumluluğa sahiptir. Teknolojimiz, kemik büyüme etkisinin hemen başlatılmasına olanak tanıyan, vida yüzeyinde açığa çıkan osteokondüktif TCP partiküllerini ortaya çıkarır.