Biyolojik Enjeksiyon Çözümler

Teknolojimiz, sağlıklı eklem ve doku fonksiyonunun hayati bir bileşeni olan vücutta doğal olarak bulunan biyouyumlu bir molekül olan hyaluronik aside (HA) dayanmaktadır Permed HA enjeksiyonlarında yepyeni bir dönem başlatarak , dünyanın ilk ve tek Micro Capsül boyutlu HA enjeksiyonunu üretmiştir HA, hem doku onarımında önemli bir rol oynadığı ciltte hem de kayganlaştırıcı ve hücre dışı matrisin bir bileşeni olarak işlev gördüğü kıkırdak ve bağ dokusunda mevcuttur. HA vücutta bir polimer (birçok bağımsız HA biriminin bağlı bir zinciri) olarak bulunur, sürekli olarak hyaluronan sentazlar tarafından üretilir ve hyaluronidazlar adı verilen bir enzim kategorisi tarafından doğal olarak bozulur.

Grandus® ContaVisc

Yüksek Moleküler Ağırlıklı Hyaluronik Asit Enjeksiyonu

ContaVisc, osteoartritin neden olduğu eklem ağrısını tedavi etmek için kullanılan ultra saf, yüksek moleküler ağırlıklı enjekte edilebilir Hyaluronik Asit  viskosupindir . Fizyolojik salin içinde yüksek oranda saflaştırılmış sodyum hiyalüronattan (NaHA) oluşur ve hem biyouyumlu hem de yeniden emilebilirdir. ContaVisc, yalnızca 3 ila 4 enjeksiyonla 6 aya kadar etkinlik sağlayabilen, hayvan kaynaklı olmayan bir viskoz takviyedir. ContaVisc tedavisinin etkinliği kısmen, ürünün şu anda çoklu enjeksiyon tedavisinde mevcut olan en yüksek HA konsantrasyonlarından (15 mg / mL) birini vermesine dayanmaktadır. ContaVisc, tek kullanımlık bir şırıngada sağlanır ve bir hafta arayla 3 ila 4 eklem içi enjeksiyonluk bir seri halinde eklem içine enjekte edilir.

ContaVisc Avantajı

      • Eklem ağrısında azalma ve işlevsellikte iyileşme
      • Doğrulanmış psödoseptik reaksiyon bildirilmedi
      • Doğal, hayvansal kaynaklı olmayan HA
ContaVisc, konservatif farmakolojik olmayan tedaviye ve basit analjeziklere yeterince yanıt vermeyen hastalarda osteoartrit ağrısının tedavisi için endikedir.

ContaVisc tüm sinovyal eklemlerde kullanım için CE onaylıdır.

Ürünle ilgili ek ayrıntılar ve bilgiler için lütfen ürünün ambalajında ​​bulunan Kullanım Talimatlarına bakın.

ContaVisc Oftalmik Cerrahi için Viskoelastik

Doğal Netlik ve Kontrol

ContaVisc, katarakt ekstraksiyonu, göz içi lens implantasyonu, kornea nakli cerrahisi, glokom filtreleme cerrahisi ve retinanın yeniden bağlanması dahil olmak üzere göz cerrahisinde kullanım için yüksek oranda saflaştırılmış bir sodyum hiyalüronat viskoelastiktir. ContaVisc, ön kamara derinliği ve görünürlüğü oluşturmak , sürdürmek ve kornea endotel hücrelerini ve diğer göz içi dokularını korumak için tasarlanmıştır. ContaVisc ayrıca cerrahi manipülasyon sırasında dokular arasındaki etkileşimi en aza indirmeye yardımcı olur ve retina yeniden bağlanma ameliyatı sırasında vitröz yerine geçer. Ek olarak, ContaVisc, göz cerrahisi prosedürlerinin ardından gözün ön ve arka bölümlerini doldurmak için kullanıldığında doku bütünlüğünü ve mükemmel görünürlüğü korur.

ContaVisc Avantajı

 • Cerrahi alanın engelsiz görünümü için mükemmel netlik
 • Kararlılık ve koruma için yüksek viskozite
ContaVisc, katarakt ekstraksiyonu, göz içi lens implantasyonu, kornea nakli ameliyatı, glokom filtreleme ameliyatı ve retinanın yeniden bağlanması dahil olmak üzere insan gözünün ön ve arka segmentlerinde ameliyat sırasında kullanım için CE işaretlidir.Ürünle ilgili ek ayrıntılar ve bilgiler için lütfen ürünün ambalajında bulunan Kullanım Talimatlarına bakın.

ContaVisc At Viskpsüplemantosyonu

ContaVisc, at osteoartritli atlarda eklem disfonksiyonunun yönetiminde kullanılan doğal hyaluronik asit ( HA ) bazlı viskoz bir sıvıdır. ContaVisc, doğal olarak oluşan sinovyal sıvıya benzer viskoelastisite ve yağlama özelliklerini korur ve at osteoartriti ile ilişkili enfeksiyöz olmayan sinovit için etkili bir tedavidir. ContaVisc at çözümleri, gelişmiş uygulama modları, daha uygun tedavi rejimleri, azaltılmış yan etkiler ve kanıtlanmış etkinlik sağlayarak terapötik ilerlemeleri temsil eder. 

Avantajı

 • Yüksek moleküler ağırlık
 • Oldukça viskoz
 • Kullanışlı – 5 mL tek kullanımlık şırınga
ContaVisc, at osteoartriti ile ilişkili enfeksiyöz olmayan sinovite bağlı atlarda eklem disfonksiyonunun tedavisi için kullanılır. Ürünle ilgili ek ayrıntılar ve bilgiler için lütfen ürünün ambalajında bulunan Kullanım Talimatlarına bakın.